O autorovi

Jmenuji se Jiří Lindner a v současné době pracuji na VŠCHT v Praze. Mimoto jsem držitelem živnostenského listu na průvodcovskou činnost a ve volných chvílích připravuji a provázím expedice do Jižní Ameriky již od roku 1995. Zaměřuji se spíše na náročnější cesty do oblastí, kam masová turistika ještě nedorazila a snad ani nedorazí, ale nevyhýbám se ani pohodovým dnům při návštěvách jihoamerických vinařství či šnorchlování s lachtany na Galapágách.

Kontakt

E-mail: info@jizni-amerika.net

Cesty na zakázku

Cesty na zakázku připravuji velmi rád a v posledních letech se jim věnuji téměř výhradně – na takto náročných cestách se u klasických zájezdů ne vždy sejde parta lidí, kteří si "sednou", naopak i jeden účastník může ostatním jejich vysněnou dovolenou významně pokazit. Nejčastěji provázím skupiny 2-12 účastníků, ideální je takovou cestu připravovat alespoň 6 měsíců dopředu a detailně dohodnout předem, jaké lokality, aktivity a služby účastníkům vyhovují.

Fotogalerie

Otevřenýma očima

Prakticky po celé Jižní Americe již můžete cestovat tak, že neopustíte sterilní prostředí klimatizovaných prostor. Ale o tom se tady nic nedočtete.

Cestovat se dá totiž i jinak: blíž k přírodě, blíž k původním obyvatelům, blíž sami k sobě. A to vždycky trochu bolí. Ale jen tak najdete cosi, co ve vás přetrvá. Měsíce, roky, možná desetiletí.